Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Без рубрики  >  Текущая статья

Они реагируют. Но как-то … гхм..

Автор:   /  26.04.2012

На сайте ОГА появился раздел «реагирование на критику» в СМИ, если кто не видел.
http://www.zoda.gov.ua/article/1823/reaguvannya-na-kritiku.html

Пусть и отдает отписочностью, все равно интересно почитать. Там даже есть и ответ на нашу с Олей Приходько статью про Единый разреш.центр. В духе «Мы работаем над этим», но отрицания изложенных нами фактов таки нет.

http://www.zoda.gov.ua/news/15319/pro-robotu-zaporizkogo-jedinogo-dozvilnogo-tsentru.html

На публікацію в газеті „Субота плюс” від 22.03.2012 щодо роботи Запорізького Єдиного дозвільного центру „Неразрешительный центр по-запорожски” Головне управління економіки облдержадміністрації повідомляє про таке.

Проблемні питання роботи Запорізького Єдиного дозвільного центру, про які йде мова у вищезазначеній публікації, дійсно мають місце. Але при цьому слід зазначити наступне.

Діяльність дозвільних центрів чітко регламентована діючим законодавством, яким унормована видача того чи іншого дозвільного документу. На жаль, у деяких випадках суб’єкту господарювання для отримання документу дозвільного характеру дійсно необхідно надати передбачені чинним законодавством додаткові документи, які він не може отримати безпосередньо у ЄДЦ. На теперішній час опрацьовується можливість розміщення у приміщенні ЄДЦ працівників територіальних органів виконавчої влади, які надають вищезазначені додаткові документи, що фактично є адміністративними послугами.

У Вінницькому центрі, що створений у 2007 році як центр надання адміністративних послуг, на який посилаються автори публікації, ці проблеми частково вирішені за рахунок того, що більшість міських структур розташовані у приміщенні цього центру, частиною якого є і дозвільний центр.

На сьогодні з Запорізьким ЄДЦ співпрацюють 6 міських та 18 обласних дозвільних органів, які видають 49 видів документів дозвільного характеру. ЄДЦ фактично має статус обласного, оскільки у багатьох випадках за дозволами, які видаються виключно на обласному рівні, до ЄДЦ звертаються суб’єкти господарювання з усіх міст та районів області.

У публікації наголошується, що ЄДЦ здебільшого обслуговує великий бізнес. Дійсно, більшість документів дозвільного характеру в ЄДЦ надаються представникам великого та середнього бізнесу. Однак, це є позитивною тенденцією, яка свідчить про те, що для малого підприємництва з кожним роком потрібно все менше документів дозвільного характеру.

На нині Законом України «Про перелік документів дозвільного характеру» передбачено видачу 141 виду документів дозвільного характеру, а ще два роки тому їх було майже в два рази більше. На законодавчому рівні продовжується робота як по подальшому скороченню загальної кількості видів дозвільних документів, так і по скороченню переліку додаткових документів, необхідних для їх отримання. Пропозиції з цього питання надавалися Запорізькою облдержадміністрацією до центральних органів виконавчої влади.

Повернення документів на доопрацювання, що потребують повторного звернення підприємців до ЄДЦ, характерно у випадках, коли суб’єкти господарювання звертаються за реєстрацією декларації, яку здійснює інспекція архітектурно-будівельного контролюв Запорізькій області. Зважаючи на численні скарги підприємців, саме це питання, за пропозицією дозвільних центрів області, у присутності журналістів 28 березня цього року було розглянуто на засіданні обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

Не виправдовує себе видача через ЄДЦ документів, які видаються карантинною та хлібною інспекціями. На даний час Верховною Радою України у першому читанні вже прийнято відповідні зміни до чинного законодавства.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

df69f93f2c0161e94ead15cfb4eb3af9_5be7ff6788cf5

«Запорожсталь» завидует: на 30-летии запорожской депутатши выступили MONATIK, Настя Каменских, «НеАнгелы» и Катя Осадчая

Читать дальше →