Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

Борітеся – поборете: Верховний Суд відновив на посаді сільського голову, шельмованого місцевою владою Запоріжжя

Автор:   /  23.11.2018

   7-12-1

Верховний Суд задовольнив касаційну скаргу Наталівської сільської ради та скасував рішення апеляційного суду по справі дострокового припинення повноважень Наталівського сільського голови.

Про перипетії цієї буремної справи розповів на своєму сайті адвокат Сергій Гайдук.

11 січня 2017 року депутати Наталівської сільської ради достроково припинили повноваження Наталівського сільського голови Володимира Гурицького та поклали виконання обов’язків сільського голови на секретаря ради Анжелу Рябоконь.

Після зазначених подій депутати Наталівської сільської ради відчули на себе шалений пресинг з боку поліції, прокуратури та Служби безпеки України. Голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, оцінюючи події у Наталівці та зміщення з посади свого ставленика Володимира Гурицького, назвав рішення Наталівської сільської ради «захопленням державної влади».

За вказівкою Костянтина Бриля прокурор Запорізької області Валерій Романов особисто очолив травлю секретаря Наталівської ради Анжели Рябоконь. На секретаря ради було заведено низку кримінальних проваджень: за захоплення державної влади, самовільне присвоєння владних повноважень, самоуправство, використання підроблених документів, заволодіння чужим майно у великих розмірах шляхом обману (шахрайство) та навіть незаконне поводження з вибуховими речовинами та пристроями. Прокуратура та слідчі служби безпеки проводили численні обшуки помешкання Анжели Рябоконь, вилучаючи документи, що мали навіть віддалене відношення до Наталівської сільської ради.

Проте незаконні дії правоохоронних органів не зламали депутатів Наталівської ради, та не переконали їх поступитися вказівкам чиновників та відновити на посаді Володимира Гурицького. Тому Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль та прокурор Запорізької області Валерій Романов пішли на крайній крок – запроторили секретаря ради Анжелу Рябоконь до слідчого ізолятора на півтора місяця, чим фактично взяли жінку у заручники.

У цьому їм допомогла одіозна суддя Інеса Соболєва, донедавна голова Авдїівського міського суду Донецької області, яка нині, маючи статус «біженки», обіймає посаду судді Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя та очікує виділення від місцевої влади службового житла. Згодом Апеляційний суд Запорізької області розібрався у ситуації та звільнив Анжелу Рябоконь з під варти у залі суду.

21 червня Запорізький районний суд частково задовольнив позовні вимоги та скасував рішення депутатів Наталівської сільської ради про дострокове припинення повноважень сільського голови.

8 серпня Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд повернув без розгляду апеляційну скаргу Наталівської сільської ради.

21 листопада Верховний Суд скасував незаконне рішення суду апеляційної інстанції. Після постанови Верховного Суду рішення Запорізького районного суду вважається таким, що не набрало законної сили.

Відтак  рішення Наталівської сільської ради від 11 січня 2017 року про дострокове припинення повноважень Наталівського сільського голови Володимира Гурицького та покладання виконання обов’язків сільського голови на Анжелу Рябоконь відновили свою чинність.

Наталівська сільська рада продовжує працювати у звичному режимі під керівництвом Анжели Рябоконь.

Нагадаємо, що в січні 2017 року депутати Наталівської сільської ради (10 із 14-и) достроково припинили повноваження сільського голови Володимира Гурицького, котрого вважають ставлеником місцевої влади. За законом в такому разі обов’язки голови виконує секретар сільради, і цю посаду займала Анжела Рябоконь. Однак, за версією прокуратури, 10 депутатів сільради нібито незаконно провели сесію. А губернатор Костянтин Бриль назвав події взагалі «захопленням державної влади».

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  Знімок-екрана-2021-07-01-170429-1-2-1-1-1-1-1-2-1-1-1-1-1-1

  Covid-19: в Запорожской области — 111 611 заболевших, 202 за сутки

  Читать дальше →