Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

Вперше в Запоріжжі: 30 міст та сіл України та 5 країн приєдналися до акції одночасного виконання колядки «Нова радість стала»

Автор:   /  08.01.2019

IMG_7691

   “Нова радість стала” — одна з найвідоміших українських колядок, що поєднала в собі найкращі елементи релігійного і народного колядування. Саме її 3 роки тому обрали для всеукраїнської акції одночасного співу організатори Всеукраїнського фестивалю вертепів “Вертеп-фест”, що проходить у Харкові напередодні Старого нового року. Вони поставили собі амбітну мету — зробити так, щоб у святкові дні «Нову радість» заспівала вся країна. В цьому році акція відбудеться 12 січня о 14:30. У Запоріжжі співати колядку будуть на площі Фестивальній.

У перший рік акції — у 2017 році, — в ній приймали участь 3 міста, в 2018 до них додалися ще 3, а в 2019 до участі вже долучилося 30 міст та 5 країн -Великобританія, Австрія, Нідерланди, Польща та Німеччина. Організатори запрошують всі фестивалі, що проходитимуть цими днями, творчі колективи і кожну небайдужу людину взяти участь у всеукраїнській акції.

Вже третій рік поспіль під час “Вертеп-фесту” пролунає над Україною одна з найвідоміших колядок — «Нова радість стала». У 2017 році в трьох містах — Харків, Львів і Краматорськ — відбулася перша акція спільного виконання колядки, коли рівно опівдні на головних площах міст сотні людей заспівали відомі всім слова. В 2018 до них приєдналися ще 3 міста — Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Тернопіль. В цьому році організатори “Вертеп-фесту” отримали підтвердження про залучення до акції з 30-ти міст та сіл України. У Харкові «Нова радість стала» відбудеться також 12 січня о 14:30 на площі Свободи одразу після Параду вертепів головною вулицею міста.

“Ми координуємось з іншими зимовими фестивалями, центрами культури інших міст, з тим, щоб в один день і час заспівали разом цю відому і улюблену багатьма колядку, — ділиться головна координаторка фестивалю, директорка організатора “Вертеп-фесту” БО “БФ “Харків з тобою” Олена Рофе-Бекетова. — Сподіваємось, що до її виконання долучаться всі учасники вертеп-параду і “Нова радість” прозвучить в Харкові більш чим в 1 000 голосів, до яких приєднаються інші міста. Хочемо, щоб вона лунала над Україною і захищала всіх як своєрідний купол добра і надії, що вкриває нашу країну”.

До події долучаються творчі колективи, громадські організації й державні установи з усієї України —від Львова, Ужгорода та Хмельницького до Полтави і Сум, а також Донецької та Луганської областей (дивиться список міст-учасників акції нижче). Цього року Запоріжжя також заспіває зі всією Україною. Ентузіасти з місцевого дитячого мовного клуба «Солов’ята»завзято взялися за організацію акції “Нова радість стала” у своєму місті.

“Ми з задоволенням долучилися до цієї всеукраїнської події, — розповідає координаторка акції у Запоріжжі Ганна Поважна. — Як і по всій країні, акція відбудеться 12 січня о 14:30 — всі учасники збираються у центрі міста на площі Фестивальній біля ялинки, щоб заспівати колядку “Нова радість стала”. Тож ми запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нас, щоб створити справжню спільну атмосферу різдвяного настрою. Адже суть одночасного співу колядки разом з іншими містами – це піднесення духа людей, побажання всього найкращого в новому році для всієї України”.

Сподіваємось, що до акції  приєднаються місцеві жителі. Цього року всеукраїнська акція буде не тільки набагато масштабнішою, але й виходить за межі країни. До неї приєднується молодь з Німеччини, Польщі, Великобританії, Австрії, та Нідерландів. В польському місті Прошовіце за згодою з місцевим Муніципалітетом співатимуть колядку на великому міському фестивалі.

“Цю акцію вирішив підтримати Міжнародний молодіжний європейський культурний центр, — розповідає керівниця волонтерів “Вертеп-фесту”, співзасновниця ГО “Астерікс” Анжеліка Ібрагім. — У Польщі в трьох містах — у Варшаві, Прошовіце та Кракові, а в Німеччині у двох — у Берліні і Мюнхені майбутні учасники акції вже вчать слова колядки “Нова радість стала” та завзято репетирують. Дивовижно, що вони зовсім не знають української мови, але рішуче налаштовані заспівати разом з Україною”.

Кожен охочий може стати організатором всеукраїнської акції в своєму місті. Або можна приєднатися до неї, прийшовши до обраної локації в одному з тих міст, що до неї долучилися, скоріш за все, це буде місцевий зимовий фестиваль. Якщо за якихось обставин це неможливо, то де б ви не були, пропонують організатори, у суботу 12 січня о 14.30 годині маєте заспівати “Нова радість стала”, зробити під час співу відео-селфі, а потім розмістити його на своїй сторінці та сторінці Вертеп-Фест у Харкові у Фейсбуці та/або Інстаграмі з хештегом #НоваРадість, #ВертепФест2019.

“У сучасному житті не вистачає по-справжньому позитивних, світлих новин, — впевнена керівниця та організаторка проведення акції «Нова радість стала» в рамках фестивалю “Вертеп-фест” Ірина Голубєва. —.Тож давайте разом поширювати цю саму щиру і світлу звістку про народження Сина Божого. Привітайте один одного та приєднайтеся до всеукраїнської акції — співу колядки “Нова радість стала”. Хай лунає пісня, що об’єднує в радості та є молитвою про щастя нашій славній Україні!”.

Організатори закликають всі фестивалі, що проходять цими днями, творчі колективи і кожну небайдужу людину взяти участь у всеукраїнській акції та чекають ваші заявки до 10 січня за телефонами 097 630 7376, 066 823 9992 або на електронну пошту kharkiv_wu@ukr.net . Також організатори запрошують всіх охочих зануритися у справжню святкову атмосферу автентичних українських гулянь і завітати 12 і 13 січня на “Вертеп-фест 2019” у Харкові.

Міста, що приєдналися до акції:

Вінниця, КУ «Вінницький обласний центр народної творчості»

Дніпро, Управління культури, національностей і релігій (ОДА)

Житомир, Управління культури та туризму (ОДА), КЗ «Житомирський обласний Центр народної творчості»

Запоріжжя, Запорізький дитячий мовний клуб «Солов’ята», площа Фестивальна

Запорізька обл. м. Токмак, ГО «Інститут громадського розвитку «Ортега-і-Гасет», центральна площа біля будинку культури

Кам’янець-Подільський, Фестиваль «Від Миколая до Йордана», майдан Відродження, 1

Київ, КЗ «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Київської обласної ради, КЗ «Київський міський центр народної творчості та культурологічних досліджень»

Краматорськ, КУ культури «Донецький обласний учбово-методичний центр культури»

Кременчук, новорічна ялинка, площа Перемоги

Кропивницький, Департамент культури, туризму та культурної спадщини (ОДА), Обласний Центр народної творчості

Луцьк, Департамент інфраструктури та туризму (ОДА), Обласний науково-методичний центр культури

Львів, Міжнародний фестиваль-конкурс культури та мистецтв «УКРАЇНСЬКА КОЛЯДА 2019»

Мостиська, Львівська область, НСОУ «Пласт», площа Героїв Небесної Сотні

Яворів, Львівська область, НСОУ «Пласт», біля ялинка, площа Ринок

Хирів, Львівська область, НСОУ «Пласт», Центральна площа біля пам’ятника Шевченку

Миколаїв, KЗ «Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи»

Мукачеве Закарпатська область, колектив Фестивалю «Червоне Гроно», у центрі міста

Полтава, Департаменту культури і туризму (ОДА), КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради

Рівне, КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради

Сєвєродонецьк, КУ «Луганський обласний центр народної творчості»

Суми, Відділ промоції та туризму (ОДА), KЗ «Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв» Сумської обласної ради, НСУ “Пласт”, вул. Ливаневського, 26

с. Нова Слобода Сумська обл., Містерія Різдвяного свята: «Луна музеєм Коляда!..»

с. Кириківка Сумська обл., Кириківський будинок культури, біля церкви або в церкві (по погоді)

Тернопіль, Містерія Різдвяного свята: «Луна музеєм Коляда!..» , «Ялинка міського голови», Тернопільський обласний методичний центр народної творчості

Ужгород, КУ «Обласний організаційно-методичний центр культури»

Харків, БО «Благодійний фонд «Харків з тобою», майдан Незалежності

Бугаївка, Харківська область, Бугаївський ліцей

Ізюм, Харківська область, Ізюмська РДА

Херсон, КЗ «Херсонський обласний Центр народної творчості» Херсонської обласної ради, на місцевому зимовому фестивалі народних традицій “Щедрий вечір, добрий вечір”.

Хмельницький, Фестиваль «Мистецька зима у Хмельницькому», Хмельницька обласна рада

Черкаси, Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю (ОДА)

Чернівці, Учбово-методичний центр культури Буковини

Чернігів, Управління культури (ОДА), Департамент культури і туризму, національностей та релігій (ОДА), КЗ «Обласний центр народної творчості» Чернігівської обласної ради.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  Знімок-екрана-2021-07-01-170429-1-2-1-1-1-1-1-2-1-1-1-1-1-1-1-1-1-2-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1

  Covid-19 в Запорожской области: 184 494 заболевших, 230 за сутки, пятеро умерли

  Читать дальше →