Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

Гідність та воля: запорізькі журналісти вшанували Героїв Революції Гідності

Автор:   /  15.11.2018

DSC_5357

У середу, 14 листопада, напередодні Дня вшанування Героїв  Революції Гідності( відзначають 21 листопада)  у прес-центрі ЗОО НСЖУ за ініціативи командира Шевченківської  десятки  Запорізької обласної Самооборони  у 2014/15роках  Вадима Литвина та за підтримки Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України  відбувся урочистий захід подяки і поваги Героям, подвиг яких став живим прикладом патріотизму для підростаючого покоління нової України.

— Минуло вже  більше п’яти років з початку трагічних подій в Україні, які переросли в Революцію Гідності, а згодом і в героїчну оборону  нашої країни від російського агресора. Ми вважаємо, що у жодному разі не можна забувати про героїзм і зусилля українського народу в бажанні скинути антинародну владу  Януковича, побудови правової держави та її захисту, коли люди з різних верств суспільства піднялися й об’єдналися для боротьби з ворогом, проявивши Гідність, волю, а головне — прагнення бачити Україну незалежною!- наполягає Вадим Литвин, який  брав безпосередню участь у обороні будинку влади у Запоріжжі у найтяжчі дні незрозумілості ситуації   і загрози захоплення нашого обласного центру сепаратистськи налаштованими силами у 2014-ому. —  Це люди, які не зламалися в боях проти тодішнього  злочинного режиму  та першими виступили на захист Батьківщини від ворога в зоні АТО, які поширюють  українську ідею, мову та культуру,  збирають і надають   допомогу бійцям Української Армії. Такі люди, такі Герої заслуговують на  широке народне визнання!

За ініціативи командира Шевченківської десятки Запорізької Обласної Самооборони Вадима Литвина ГО «Національна Безпека України»  та  ВГО «Країна» (м.Київ) заснували НОВУ ВСЕУКРАЇНСЬКУ НАРОДНУ ВІДЗНАКУ —  ЗНАК НАРОДНОЇ ПОШАНИ «Гідність та ВОЛЯ».

Інформація зі статуту знаку народної пошани «Гідність та Воля».

 1. Відзнака нагрудний знак «Гідність та Воля» (надалі — відзнака) — це недержавна загальноукраїнська відзнака з особливим статусом, започаткована з метою сприяння створенню на теренах України громадянського суспільства європейської спрямованості.
 2. Відзнака «ГІДНІСТЬ ТА ВОЛЯ» започаткована для нагородження за мужність, патріотизм, громадянську активність та милосердя, проявлені під час Революції Гідності та АТО.
 3. Нагрудним знаком «ГІДНІСТЬ ТА ВОЛЯ» нагороджуються громадяни України та інших держав, які під час АТО довели, що поняття ГІДНІСТЬ ТА ВОЛЯ є для них життєвим принципом.

НАГРУДНИЙ ЗНАК «Гідність та ВОЛЯ» за почесним  «№1» отримав заступник командира Шевченківської десятки Запорізької обласної Самооборони, а потім — доброволець батальну «Донбас» Мартьянов  Дмитро «СОН» ПОСМЕРТНО.

Нагадаємо, Дмитро Сон – це наш  запорізький Воїн Світла! Активний учасник Революції Гідності, брав участь у подіях на Київському Майдані, з першого дня — у складі Самооборони Запоріжжя, неодноразово захищав адміністративні будівлі від захоплення проросійськими сепаратистами. Потім вирушив на фронт, — стрілець 1-го взводу 2-ї роти резервного батальйону оперативного призначення «Донбас» (псевдо «Сон»). Його роту виводили на ротацію до Запоріжжя! Однак, знаючи, яка важка ситуація склалася в Іловайську, «Сон» у складі невеликої групи (близько 30 осіб) добровільно поїхав виручати своїх. Кільце ворожого оточення замкнулося за ними назавжди.

29 серпня 2014 року вояки бачили, як поранений Дмитро стріляв з гранатомета. «Сон» загинув під час виходу колони з оточення під Іловайськом у бік села Червоносільське від пострілу  з ворожого танка. На думку всіх бійців, хто був з ним поруч,  саме він заслуговує на цю нагороду.

4  червня 2016 року  у Києві  в «Українському Домі» відбулась  перша урочиста церемонія нагородження.

Нагороди з того часу отримали кращі Самооборонівці Майдану та їх командири,  бійці-чорнобильці, котрі брали участь у подіях Революції Гідності.  З початку агресії, з лютого 2014 року за бойові подвиги цю нагороду отримали деякі воїни АТО.  Вісім Героїв України  нагородили посмертно! Крім того, за багаторічну фінансову допомогу української Армії нагороди отримали кращі волонтери.

    За активне поширення української ідеї, мови та культури, за постійну волонтерську допомогу бійцям Української Армії  вчора вручено  нагрудний знак «Гідність та Воля»:

Зворигіній Наталії Георгіївні — головному редактору газети «Запорізька правда», волонтеру.

За відстоювання в особливо важких умовах інтересів України і української нації, а також загальнолюдських цінностей під час подій Революції Гідності, за утримання української влади в місті України, за зрив путінських планів по «Новоросії»  нагрудними знаками «Гідність і Воля» нагороджені:

Книш Тимур Станіславович (Хорс),  десятник Запорізької обласної Самооборони, захисник будівлі Запорізької ОДА, заступник командира роти охорони батальйону Спеціального Призначення Національної Гвардії України «Донбас»;

Саржинський Валерій Васильович — боєць Шевченківської десятки Запорізької обласної Самооборони, захисник будівлі Запорізької ОДА,  молодший сержант Бердянського прикордонного загону, котрий зараз виконує охорону державного кордону України в лавах Бердянського прикордонного загону;

Острянин Олександр Валерійович, — боєць Шевченківської десятки Запорізької обласної Самооборони, захисник будівлі Запорізької ОДА;

Страницы: 1 2

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  245689086_992470491333187_6304874997122692950_n-kopiya-1024x768

  Из центрального парка Запорожья украли кустов-цветов на крупную сумму

  Читать дальше →