Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

Запорожцев призывают спасти уникальный исторический объект

Автор:   /  04.04.2018

   1449762637_mamay-gora

Археологи бьют тревогу: погибает уникальный скифский курган – Мамай-гора возле Каменки-Днепровской.

За последние 30 лет воды Каховского водохранилища унесли 400 метров берега, а вместе с ней и памятники, которые никогда не будут исследованы. Ведь археологи работают вручную и могут не успеть сделать свою работу. Ситуацию может спасти аренда бульдозера, которая ускорит работу экспедиции в десять раз. Это означает, что исследования, которые в «ручном режиме» продлятся 10 лет, можно осуществить за один сезон.

Чтобы обеспечить техникой летнюю экспедицию- 2018, необходимо 300 000 грн. (транспортировка и аренда бульдозера, горючее, работа оператора). На данный момент археологи собрали только 20 тыс. из нужной суммы.

Ученые через Фейсбук обратились ко всем украинцам с просьбой о помощи.

«Привіт! Це – Мамай-гора, унікальна археологічна пам’ятка України, що стоїть на межі руйнації. З давніх-давен племена, що подорожували безкраїми просторами Північного Причорномор’я, приходили сюди, аби попрощатися зі своїми предками. За останні декілька тисяч років Мамай-гора надала останній прихисток тисячам людей – мисливцям та збиральникам бронзового віку, сарматам, скіфам, половцям, ногайцям та багатьом іншим.

Думалось, що степ та вічність неподільні, проте, зі створенням Каховського водосховища, Мамай-гора стала такою ж смертною, як були скіфські вожді, що сплять у її курганах. Мамай-гора поступово сповзає у водосховище. За останні 30 років вода вже забрала 400 метрів берега, разом з пам’ятками, які ніколи не будуть досліджені та історією, про яку вже ніхто не дізнається.

Починаючи з 1988 року, команда археологів, студентів та волонтерів щоліта проводить археологічні дослідження. Проте, розкопки відбуваються вручну, інтенсивність роботи недостатньо висока, щоб боротись зі стихією. На сьогодні досліджено лише 25 % пам’ятки.

Ситуацію може врятувати оренда бульдозера, яка пришвидшить роботу експедиції вдесятеро (!). Це означає, що дослідження, які в «ручному режимі» триватимуть 10 років, можна здійснити за один сезон.

Щоб забезпечити технікою літню експедицію 2018-го, необхідно 300,000 грн. (транспортування та оренда бульдозера, пальне, робота оператора). Ми вже зібрали більше 20,000 і дуже потребуємо подальшої підтримки.

Інвестуючи в експедицію, ви не тільки стаєте частиною команди Мамай-гори, але й рятуєте ще невідому історію України, яка може бути загубленою у водах Каховського водосховища назавжди.

Долучайтесь!».

Номер картки: 5168755111039927

   Установа банку: ПриватБанк

   МФО банку: 305299 ЄДРПОУ (або ОКПО): 14360570

    Рахунок одержувача: 29244825509100

   Одержувач платежу: Децюра Аліна Олегівна

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  original

  В Запорожье на взятке в 20 тысяч гривен задержали налоговика (фото)

  Читать дальше →