Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

Запорожье – Украина: зрители стоя приветствовали премьеру фильма о Героях Крут

Автор:   /  10.02.2019

  1-2-800x600

  В Запорожье в прошла презентация исторического экшена «Крути 1918».

Об этом событии рассказал портал «Индустриалка».

Украинский художественный фильм «Крути 1918» собрал в шести городах, в том числе Запорожье, аншлаги. В киноконцертном зале имени Довженко актеры Андрей Фединчик и Виталий Салий рассказали зрителям о творческом процессе. Их рассказ о событиях «гибридной войны» с Россией в 1918 году дополнил запорожский историк, профессор ЗНУ Федор Турченко.

620df6c4-ce18-478e-befc-5086f1d9518a

– Кіно залишається одним із важливих, найбільш експресивних методів впливу на людину, – говорит Федор Турченко. – Про ті події залишилися історичні факти і архіви. Але про них не усі пам’ятали чи знали. Інформація стала загальнодоступною з 1991 року, коли Україна здобула незалежність.

Ми почали згадувати своїх героїв, свою історію. Вважаю, що бій під Крутами не мав стратегічного значення. Він не зупинив ні війну, ні навалу ворогів. Після цього війська Червоної армії ввійшли до Києва і організували погром, винищили декілька тисяч людей. Україна не була готова до війни чи опору. І почалася радянська вакханалія.

Чим важливий вчинок цих людей? Молоді бійці, в основному старшокласники і студенти, не були підготовлені. Вони не мали ні воєнної підготовки, ні відповідної освіти, що могло зробити їх кваліфікованими військовими. Але хлопці були за незалежність України.

Згодом люди побачили, якщо вони особисто не стануть до лав війська, то ніхто не стане. І все це відбувалося на фоні деморалізації і гібридної (неоголошеної) війни проти України. Частина суспільства хотіла, щоб ті події пройшли повз них. При цьому багато громадян віддали своє життя, щоб Україна стала незалежною.

Подвиг юних бійців увійшов у історію. Це був учинок, який зберіг національну честь і гідність нашого народу у той час. Це описано і показано у фільмі «Крути 1918». Однозначно, це не історичний фільм. Проте, я хочу звернути увагу не на точність історичних фактів, а на творчу частину.

Образ юних борців за незалежність – те, що залишиться у спогадах глядачів надовго. Я завжди казав, що історичні факти тоді стають досягненням людей і певним чином моделюють їх поведінку, якщо вони проходять через художні образи – поезію, прозу чи кіно.

Важливо, що поразка під Крутами перевернула уяву людей на їх місце і роль в історії, і обернулася майбутніми перемогами. Якщо ми вистояли на Майдані у 2013-2014 роках, то завдяки тому, що ті люди ще сто років тому поклали своє життя за Україну.

Было приятно видеть полный зал зрителей, аплодисменты стоя после показа в течение пяти минут и чувствовать тепло человеческих сердец. После фильма Андрей Фединчик и Виталий Салий дали автографы всем желающим в фойе. Также прошел розыгрыш трех книг «Крути 1918» со сценарием киноленты за лучший вопрос от зрителей актерам. Запорожцы благодарили создателей фильма, актеров, вложивших частичку себя в развитие украинского кинематографа. Нужно и нам помнить уроки истории.

Еще по теме: В Запорожье отметили героические украинское поражение. Победы впереди?

А также: В Запорожье появился Бандера. Понравился не всем.

И еще: Герои новейшего времени: в Запорожье презентовали книгу об украинских офицерах, участниках антипутинской войны.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
  • Добавить комментарий

    Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

    ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

    Хроники covid-19: в Запорожской области — 431 «официально» заболевший

    Читать дальше →