Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

Книгарня «Є» запрошує: про історію України розповість професор Федір Турченко , точно буде цікаво

Автор:   /  21.01.2019

    Книгарня «Є» та Запорізький Національний Університет запрошують на лекцію професора Федора Турченка «Перше століття Соборності України: минуле, сьогодення, майбутнє » Захід відбудеться 23 січня, початок – о 18:30.

  Рівно 100 років тому, 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу.

0c325f1fcdacbce9f63f3a5eca8a77cb

У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, говорилося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка» У 71 річницю Акту злуки, 22 січня 1990 року, в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель та вшанування подій Української революції. Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Про історичне значення Акту злуки, вплив на сьогодення і майбутнє України на розповість доктор історичних наук, професор ЗНУ Федір Турченко.

Федір Турченко — професор, доктор історичних наук, завідувач кафедри новітньої історії України Запорізького Національного Університету і взагалі один з найбільш знаних і авторитетних дослідників  історіі України. Автор підручників з історії України для 9, 10 і 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, співавтор і редактор підручників з історії рідного краю та всесвітньої історії. Керівник науково-редакційних груп з підготовки видань: «Українське козацтво: Мала енциклопедія», Національна книга пам’яті «Голодомор 1932—1933: Запорізька область» . Головні напрямки наукової діяльності — дослідження проблем української національної революції 1917–1922 рр., українського національно-визвольного руху, модернізаційних процесів в Україні (друга половина 1980-х-1991 рр.).

1280px-Хід_м._Запоріжжя._500_років_українському_козацтву._1990._16                                                          Урочиста хода до 500-ліття козацтва.  Запоріжжя, 1990 рік

 

Адреса Книгарні «Є»: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 137.Тел.: (094) 885 3903.

Вхід вільний.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  nark_4

  В Запорожье «перехватили» посылку с психотропами стоимостью в полмиллиона гривен (фото)

  Читать дальше →