Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Культура  >  Текущая статья

Кращі книги запорізької «толоки»

Автор:   /  28.10.2017

DSCN5336-640x853

27-28   жовтня в Запоріжжі відбулася книжкова «толока».

За традицією, на початку фестивалю підбили підсумки конкурсу «Найкраща книга Запорізької книжкової толоки 2017».

Цього року на конкурсі представлено 151 видання. З них було визначено 31 переможця у 6-ти номінаціях. Тож, у тематичній категорії «Дитяча література» нагороджується лауреати: Видавництво Старого Лева» за книгу «Життя і сніг» автори Мар’яни і Тараса Прохасько; Видавництво «Кальварія» книга «Ресторан, де виконують побажання» японського письменника Кендзі Міядзава; Окрему відзнаку запорізької обласної бібліотеки для дітей «Юний читач» отримує видавництво «Апріорі» за книгу «Помста Баби Яги», автор Василь Шкляр. Переможець у категорії «Дитяча література» —  видавництво «Люта справа» з книгою «Луї та його монстри» (автори книги Ірена Карпа, Фіфі Брістош.)

У номінації «Підліткова література» нагороджуються лауреати: Видавництво «Артбукс» за книгу «Глосарій моди. Ілюстрації одягу українських дизайнерів», автор Яна Подосєльнік; «Видавництво Старого Лева» за книгу «Старшокласниця. Першокурсниця», автор Анастасія Левкова; Спеціальну відзнаку Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва отримало видавництво «Час майстрів» за книгу «Самійло». Переможець у категорії «Підліткова література» —  видавництво «Час майстрів» з книгою «Тім Талер, або Проданий сміх».

Тематична категорія «Мистецька література» нагороджуються лауреати: Видавництво «Люта справа» за фотокнижку «Через війну. Погляд волонтера» автор Дмитро Муравський; Видавництво «Смолоскип» за книгу «Стефанія Шабатура: нескорений дух творчості»; Видавництво «Дике поле» за книгу «Заповідник «Кам’яні могили» природна та духовна святиня України». Переможець у категорії «Мистецька література» — «Видавець Олександр Савчук» з першим українським перекладом книги «Українське народне мистецтво», автор Миколи Біляшівський.

У номінації «Переклади іноземної художньої літератури» нагороджуються лауреати: Видавництво «Кальварія» за книгу «Зміїна сорочка Гріголя Робакідзе»; Видавництво «Діскурсус» за книгу «Сараєво для початківців (Озрен Кебо). Переможець у цій номінації — «Видавництво Старого Лева» за українські переклади творів Борхеса Хорсе Луїса.

У тематичній категорії «Есеїстика та публіцистика» нагородили наступних лауреатів: «Клуб сімейного дозвілля» за книгу «Убивство в Мюнхені. По червоному сліду» Сергія Плохія; Видавництво «Апріорі» за «Афористичні етюди» Андрія Содомори; Видавництво «Апріорі» за видання «Іван Боберський», автори Андрій Сова, Ярослав Тимчак; Видавництво «Смолоскип» за «Нариси про повстання 30-х років в Україні»; Видавництво «Кліо» за переклад книжки «Свята Русь» Алена Безансона. Переможці у номінації «Есеїстика та публіцистика» — «Клуб сімейного дозвілля» з книгою «Розстрільний календар» та видавництво «Люта справа» з книжкою «Суспільство нейтральних територій».

Серед української художньої літератури журі обрали найкращі прозові книжки та поетичні збірки.

Лауреати: «Видавництво Старого Лева» за книгу «Довгі часи» Володимира Рафєєнка та «Поезія Келії» Костянтина Москальця; Видавництво «Люта справа» за книгу «Череп» Олега Шинкаренка; Видавництво «Дике поле» за книгу «Категорія sacrum» Олександра Медька; Відзнаку Запорізької універсальної наукової бібліотеки отримує видавництво «Легенда» за антологію українських письменників Донбасу «Порода». Переможець цій категорії «Видавництво Старого Лева» з романом «Дім для дому» Вікторії Амеліної та збіркою «Доросла» Галина Крук. Крім того, роман Вікторії Амеліної «Дім для дома» здобув відзнаку в спеціальній категорії «Поміж рядків», як такий що найбільше відповідає лейтмотиву фестивалю та цінностям фестивалю «Запорізька книжкова толока 2017».     Гран-прі конкурсу «Найкраща книга Запорізької книжкової толоки 2017» отримало унікальне видання, що надихає шукати нові форми, змісти і смисли, — книжка-картинка «Голосно, тихо, пошепки» «Видавництва Старого Лева». «Ця пізнавальна книжка-картинка про слух, звук і тишу, про голос і мовчання, про звуки, які ми чуємо і яких не чуємо. Про те, як важливо слухати і чути один одного. Ця книга «зазвучить» для вас багатьма голосами, яскравими кольорами, цікавими фактами та промовистими візуальними образами. Зануртеся в світ різних звуків, символічно відтворених на папері, — світ шуму та музики, звуків міста та природи; дізнайтеся, який звук найстаріший у Всесвіті, хто має найкращий слух і який музичний твір є найтихішим. Як спілкуються люди, які не чують, і якою важливою в нашому житті є тиша. Читачі познайомляться з головним героями, які проведуть їх сторінка за сторінкою крізь усю книгу» — йдеться у анотації до твору. Відзначимо, що «Видавництво Старого Лева» другий рік поспіль забираю найбільшу кількість дипломів (цьогоріч їх 9) і виборюють гран-прі за найкращу книгу Запорізької книжкової толоки.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  Знімок-екрана-2021-07-01-170429-1-2-1

  Covid-19: в Запорожской области — 105 137 больных, 53 за сутки, трое умерли

  Читать дальше →