Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

Литовці допомогли запоріжцям вшанувати пам’ять героїв Української революції. Самим ніяк?

Автор:   /  23.04.2018

  foto

  З нагоди сторіччя Української революції 1917-1921 років та Дня довкілля у минулі вихідні відбулася всеукраїнська екологічна акція «Відроди Хортицю». На хортицьку землю прибули делегації з різних куточків України, батьки Героїв Небесної Сотні та учасників антитерористичної операції, військовослужбовці Національної гвардії України, учні Січового колегіуму, тисячі запоріжців.

Про цю подію повідомив офіційний сайт Запорізької ОДА.

Повідомляється, що ініціювали толоку патріотичні громадські організації спільно з  Міністерством екології Литовської Республіки та об’єднанням «Литовські стрільці». Насправді ініціатива виходила від Литви.

Меценат Гедимін Армонавічус зазначив, що дуби – це дерева пам’яті борців за незалежність Литви. Вони нагадують про подвиг «лісових братів», які у 1940-1950-х роках мужньо боролися з комуністичним режимом у Прибалтиці. Директор заповідника Максим Остапенко розповів, що у квітні 1918 року поблизу «хортицького лабіринту» панахиду за загиблими козаками проводили Українські січові стрільці. Вони звільнили наше місто від більшовиків та мандрували священним островом разом із видатним істориком Дмитром Яворницьким.

Учасників толоки благословили священики Української православної церкви Київського патріархату. На гостей очікували виступи вихованців школи «Спас», волонтерські вареники від команди Надії Мороз, майстер – класи з гончарства та патріотичного мейкапу.

У пам’ять про загиблих воїнів учасники акції висадили 600 чотирирічних саджанців. Іменні алеї з’явилися на честь бійців із Кременчука, Кривого Рогу, Маріуполя, Конотопа, Чернігова, інших міст. Дерева, присвячені своїм синам, посадили й батьки запорізьких героїв.

Увечері біля нового парку відбулося урочисте відкриття козацького хреста на честь Української революції 1917-1921 років, сторіччя Кримського походу Петра Болбочана та сучасних українських воїнів. Новий пам’ятний знак символізує єдність різних поколінь захисників України – від Київської Русі і до сьогодення.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  106229-1_large

  В Запорожье всех учеников школ отправляют на «дистанционку»

  Читать дальше →