Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

Мати померлої дівчини із Запорізької області звинувачує лікарів і шукає справедливості

Автор:   /  13.07.2019

   31986

  Страшне горе спіткало родину з села Поліг Пологівського району. Мати 18-річної Дарини Філобок втратила єдину доньку, яку плекала і виховувала самотужки. Наталя Тоцька — мама дівчинки, вважає, що смерть дитини наступила в результаті зволікання і несвоєчасної допомоги лікарів.

За словами матері, які цитує видання «Районка», «Лікарі довго не могли встановити діагноз, і я навіть не знаю, від чого вони лікували дитину. Причину смерті вказали у заключенні про смерть, яке видали в морзі вже після поховання. Аби медики зреагували вчасно і призначили відповідне лікування, дитину можна було б врятувати».

Бентежить скорботну матір той факт, що діагнозу рідним не озвучували, проте знали його односельчани, через що почали сторонитися родини. Інформація поширилась саме від медпрацівників, — стверджує Наталя. — А як же тоді збереження конфіденційної інформації і таємниці пацієнта?

З метою встановлення справжньої причини смерті дитини та правомірності дій лікарів мати звернулась до поліції.

Як усе було (зі слів матері)

Скаржитись на нездужання Дарина почала ще у понеділок, 10 червня, перебуваючи у місті Оріхів, куди поїхала на консультацію по навчанню. Висока температура трималася всю ніч. На ранок мати приїхала забрати доньку додому. По приїзду у Пологи одразу прийшли на прийом до свого сімейного лікаря. Призначивши симптоматичне лікування, лікар відправив хвору додому. Швидка допомога, що приїхала за викликом наступного дня, вколола хворій протиалергічний засіб і поїхала геть. Не насторожив лікаря висип на тілі, характерний для тяжкої хвороби, від якої в результаті і констатували смерть. Стан дівчинки стрімко погіршувався, з’являлися нові симптоми “невідомої” хвороби.

13 червня у телефонній розмові сімейний лікар відмовилась виїздити до хворої, аргументуючи тим, що відвідують удома лише дітей до року життя. Цього ж дня карета невідкладної допомоги відвезла Даринку одразу до реанімації у вкрай тяжкому стані.

Дівчинка померла 14 червня 15 хвилин на першу ночі. Поховали 19 червня.

“Поки лікарі робили нові призначення та вираховували хворобу, дівчинці ставало дедалі гірше. Мою пропозицію відвезти дитину до обласної лікарні лікарі відкинули. Коли ж самі медики викликали колег із Запоріжжя, ті затримались. Дорогоцінний час було втрачено, дитині вже нічим не змогли допомогти”, — розповідає мати померлої.

Горю матері нічого не може зарадити, її мета сьогодні — домогтися справедливості і з’ясувати, жертвою чиєї помилки стала її єдина дитина.

При зверненні до поліції у жінки також виникли непорозуміння. Чомусь спочатку заяву зареєстрували з іншим іменем потерпілої.

На даному етапі родичі померлої Даринки чекають на результати аналізів з області щодо підтвердження діагнозу, вказаного у заключенні про смерть.

Лікарська таємниця

Від редакції «Районки»  направили письмовий запит із проханням роз’яснення обставин смерті Дарини Філобок до Пологівської БЛІЛ (головний лікар Роман Кравченко) і Пологівського ЦПМСД (головний лікар Анна Дуб).

По факту звернення до районної лікарні у листі пояснюють наступне: «13.06.2019 року о 10-30 год за направленням сімейного лікаря до інфекційного відділення пацієнтка була госпіталізована, стан оцінювався як вкрай важкий. Переведена до відділення анестезіології та інтенсивної терапії, де були проведені всі можливі та необхідні обстеження, які наявні у лікарні. Проводилося інтенсивне лікування, реанімаційні заходи, але, незважаючи на вищевикладене, стан пацієнтки прогресивно погіршувався, 14.06.2019 року о 00-15 год.констатовано смерть пацієнтки».

Також в листі вказано, що надання інформації стосовно стану здоров’я фізичних осіб є порушенням Закону  «Про інформацію»  право громадянина на таємницю про стан здоров’я захищене нормами Основ законодавства: «…зокрема, Міжнародний кодекс медичної етики містить положення, за яким лікар зобов’язаний зберігати в абсолютній таємниці все, що він знає про пацієнта навіть після смерті останнього», — йдеться у відповіді.

Відповідь на запит від КП «Пологівський ЦПМСД”, якому підпорядковуються сімейники, була ще коротша: “Згідно ЗУ “Про інформацію” та КУ ст.32, інформація стосовно стан уздоровя, діагнозу та лікування є конфіденційною та не надається третім особа».

Ми не будемо називати причину смерті, яку вказала нам мати дівчинки, але зазначимо, що поставити вчасно діагноз при цій хворобі неймовірно важливо. Лише на ранніх термінах пацієнта можна вилікувати. Тим часом інкубаційний період і перебіг хвороби дуже швидкий.

Чому лікарі зволікали зі стаціонарним лікуванням Дарини, чому при наявності сучасної діагностики не змогли визначити проблему і вчасно надати відповідне лікування дитині? І ще нескінченна кількість “чому”, які і досі для Наталі Миколаївни залишаються без відповіді.

Ще на тему нашої «реформованої» медицини: Не всем медикам одинаково плохо: главврач коммунального учреждения Запорожья купила квартиру за 700 тысяч гривен.

І ще: Данные госстата: большинство запорожцев не может пользоваться услугами медицины – нет денег.

Страницы: 1 2

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  Знімок-екрана-2021-07-01-170429-1

  Covid-19: в Запорожской области — 104 982 больных, 34 за сутки

  Читать дальше →