Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Культура  >  Текущая статья

«Місто професій»: діти йдуть на роботу та отримують зарплату

Автор:   /  28.09.2018

  a48d2c132a1b17aa225cd23b7402e34b

   29 вересня у Дубовому гаю буде відбуватися дуже цікаве дійство для дітей та батьків.  Називається цей… ледве не написала «фестиваль», як у нас зазвичай все подібне називають. Та ні: «мама» та головний ідеолог цього дійства Тетяна ЛЮЛЬКА категорично проти назви «фестиваль». Чому — вона розкаже сама. Отже,

   ЩО  ЦЕ  БУДЕ. З 12-ї до 15-ї години діти з 2 до 17 років можуть взяти участь у проекті «Місто професій». По-справжньому відчути себе будівельником, лікарем, пожежником, айтішніком, лікарем, журналістом, кінологом, агрономом, продавцем, вчителем, банкіром,діджеєм, поліцейським, актором і так далі — вибір великий. При вході в містечко дитина отримує персональний паспорт, перелік  професій — і до роботи!

Можна практично освоїти деякї навички, порацювати. Зазвичай діти — у захваті! Проект реалізується п’ятий рік по всій Україні.У нинішньому році він охоплює 50 міст, і в кожному його учасники — по кілька тисяч дітей. Партнери — українські бізнес- структури, ведуться перемовини з міжнародними.

   ЗВІДКИ ТАКА  ІДЕЯ, З ЧОГО ВСЕ ПОЧАЛОСЬ. З того, що український бізнесмен з 15-річним досвідом підприємництва Тетяна Люлька захотіла показати своїм дітям можливості сучасного світу, познайомити з сучасними професіями.В неї вже були деякі соціальні проекти, але цей виявився наймасштабнішим. Два роки вона організовувала все своїм коштом, щоб показати проект у дії майбутнім партнерам (слово «спонсори» вона також не любить). І партнери підтяглися, з»явилися друзі — добровільні помічники, і ,

звичайно ж , бойова команда. Щовихідних — нове місто. і не одне. На цих, наприклад — крім Запоріжжя, — Дніпро та Біла Церква.

І чому ж все-таки не фестиваль? «Фестиваль — це щось розважальне.А моя головна ідея — навіть не профорієнтація, а формування нації свідомого вибору. Адже зараз 52 відсотки випускників вишів не працюють за спеціальністю. Не хочуть, не люблять.А коли людина любить те, що робить, вона робить це якісно.Більше таких людей — і країна зміниться» — каже Тетяна.

  А ЩО ТАМ З ПРИВОДУ ЗАРПЛАТНІ? Це не журналістська вигадка.Все, що відбуватиметься у містечку — безкоштовно.А на майданчику кожної професії, якій вчиться дитина, їй платитимуть «зарплату», а пройти можна кілька майданчиків. Були такі

спритники, розповідають організатори, що примудрялись пройти всі. Зароблені гроші можна витратити тут же,в магазинчиках на території містечка.А можна й у скарбничку покласти.

   Ірина Василенко 

 САЙТ Z-CITY ТА   ГАЗЕТА «СУББОТА ПЛЮС»  Є ІНФОРМАЦІЙНИМИ ПАРТНЕРАМИ ПРОЕКТУ «МІСТО ПРОФЕСІЙ».

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  000026_1632136441_460668_big

  Запорожье скоро перейдет в желтую зону карантина — школы и детсады закрывать не будут

  Читать дальше →