Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

На Запоріжжі – понад 15 тисяч майбутніх абітурієнтів

Автор:   /  03.05.2019

   foto (5)

  В Українському та регіональних центрах оцінювання якості освіти завершено обробку реєстраційних документів осіб, які виявили бажання взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні цього року зареєстровано 354 051 особу (минулого року — 335 843 особи).

Традиційно найпопулярнішими навчальними предметами є українська мова і література (320 736 зареєстрованих), історія України (232 084 зареєстрованих), математика (146 435 зареєстрованих). З огляду на особливість умов прийому до закладів вищої освіти значна кількість учасників обрали також біологію (81 342 зареєстрованих) та географію (80 351 зареєстрованих).

За даними Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, у Запорізькій області для проходження ЗНО зареєструвалися 15365 абітурієнтів.

Цього року продовжиться практика тестування осіб із глибокими порушеннями зору з використанням сертифікаційних робіт, надрукованих шрифтом Брайля. Перелік тестів, надрукованих шрифтом Брайля для таких учасників, на сьогодні включає: українську мову і літературу, математику, історію України та біологію. Планується також апробація технології комп’ютерного тестування осіб із глибокими порушеннями зору, однак на сьогодні охочих скористатися такою можливістю немає.

Цьогорічним нововведенням буде розумне пристосування процедури переведення тестових балів з української мови і літератури для осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають(ли) повну загальну середню освіту мовою, що не належить до слов’янської групи мов,  або мовою корінних народів, та мають кількість тестових балів, меншу за поріг «склав/не склав».  Для таких осіб буде встановлено адаптивний поріг (нижчий за звичайний). Це дозволить таким особам брати участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

У Департаменті наголосили, що до 20 травня триватиме додатковий період реєстрації. Право на реєстрацію в цей період мають особи, які:

—  за рішенням судів перебувають в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах;

—  брали участь в антитерористичній операції або належать до категорії осіб з неконтрольованих територій та не зареєструвалися для участі в зовнішньому оцінюванні в основний період;

—  проживають на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, де органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, або переселилися з них та не зареєструвалися в основний період реєстрації;

— мають складати державну підсумкову атестацію у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період (для участі в додатковій сесії з навчальних предметів, з яких їм будуть зараховані результати зовнішнього оцінювання як оцінки за державну підсумкову атестацію).

У Запоріжжі вже вчетверте працюватимуть освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», через які жителі тимчасово непідконтрольних територій можуть вступати в українські виші та профтехи за спрощеною системою. Вступнику треба звернутися до освітнього центру, заповнити освітню декларацію та скласти три вступні іспити:  українську мову, історію України та профільний предмет (або творчий конкурс). Тобто для вступу не потрібно складати ЗНО, також не обов’язково мати український паспорт чи атестат. Водночас, якщо абітурієнт  має результати ЗНО чи український атестат, він теж може вступити через освітні центри за спрощеною схемою.

Державна підсумкова атестація для випускників 11-х класів закладів  загальної середньої освіти,  учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти і студентів закладів вищої освіти, які завершують повну загальну середню освіту в 2019 році, зараховуватиметься, як і торік, через результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів: української мови і літератури (українська мова) — обов’язковий; математики або історії України (період XX — початок XXI століття) – за вибором учнів; одного з навчальних предметів (із затвердженого переліку) за вибором випускника. ДПА  розпочнеться 21 травня складанням ЗНО з математики, 23 травня –  української мови  і літератури, завершиться оцінюванням з хімії 13 червня.

Ще по темі: Запорожские вузы опозорились: абитуриенты разбегаются, конкурсный балл — один из самых низких по стране.

А також: Лишь каждый десятый запорожский абитуриент сможет учиться за казенный счет.

І таке: Рейтинг вузов Украины: лучший из запорожских – на 23-м месте.

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  DSC_0174-1024x683

  В Запорожье из-за марафона «слегка» перекроют центр — кое-где на сутки

  Читать дальше →