Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

Останні опитуванні соціологів: запоріжці і всі українці хочуть миру, добробуту і нового Президента-жінку

Автор:   /  18.11.2018

 316618

    Оприлюднено результати спільного опитування найбільш потужних соціологічних центрів України:  КМІС, Центру Разумкова та соціологічної групи «Рейтинг».

Вибірка: 10 000 респондентів в усіх областях України (без врахування населення АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років за такими показниками як стать, вік, тип поселення та регіон проживання.

Статистична похибка вибірки: не більше 1,0%

Терміни проведення: 19 жовтня – 2 листопада 2018 року.

Згідно з результатами спільного соціологічного дослідження, проведеного зусиллями трьох соціологічних компаній (КМІС, Центр Разумкова та Соціологічна група «Рейтинг»), 78% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку. Лише 12% вважають напрям розвитку держави правильним (за місяць показник погіршився з 15 до 12%), ще 11% нічого не змогли відповісти на це питання.

У оцінках напряму розвитку на місцевому рівні також переважає негатив, хоча оцінки кращі, ніж на центральному рівні. Так, 64% опитаних вважають неправильним напрям розвитку області (лише 17% – правильним). 58% негативно оцінюють стан справ у населеному пункті, де проживають (26% – позитивно).

На думку більшості опитаних (64%) мир є тим, чого сьогодні найбільше бракує Україні. 41% вважають, що державі найбільше не вистачає стабільності, ще 40% — порядку, по 35-36% — достатку та розвитку, по 27% — єдності та справедливості. Питання миру є більш актуальним для Галичини та Донбасу, стабільності – для Півдня, розвитку та достатку – для Сходу, єдності – для Донбасу. Питання порядку та справедливості є однаково актуальними для респондентів практично в усіх макрорегіонах.

Економічний занепад (59%), масовий виїзд українців за кордон (59%) та зубожіння населення (51%) – основні загрози, які, на думку опитаних, є найбільш актуальними сьогодні для України. Про девальвацію гривні, вимирання населення, розвал країни, зростання злочинності та погіршення здоров’я нації, як про загрози, говорять від 32% до 39% опитаних. Повномасштабну війну з Росією, безвладдя, деградацію населення вважають актуальними загрозами сьогодні більше чверті опитаних. Про можливі екологічні катастрофи говорить кожен п’ятий. Економічний занепад, як загрозу, частіше обирали на Півдні, масовий виїзд українців – у Галичині. Проблеми девальвації гривні, вимирання населення, розвалу країни, зростання злочинності та деградації населення як загрози є більш актуальними для мешканців південно-східних областей. На повномасштабній війні з Росією, безвладді та анархії частіше акцентували увагу респонденти Галичини та Центру.

Військовий конфлікт на Сході (66%) та хабарництво і корупція у владі (43%) – дві головні проблеми загальнодержавного рівня. Безробіття, низький рівень зарплат як проблеми актуальні для усієї країни визначили третина опитаних.

На особистісному рівні головними проблемами респонденти вважають підвищення тарифів на комунальні послуги (59%), низький рівень зарплат і пенсій (52%) та підвищення цін на основні товари (42%). Війна на Сході,як особиста проблема, хвилює 28% респондентів, хабарництво і корупція у владі, відсутність роботи, неякісна медицина – по 17-19%, недостатній рівень соціального захисту – 11%.

Лідером президентського рейтингу залишається Ю.Тимошенко, яка з різницею майже у два рази випереджає найближчих своїх конкурентів. Ю.Тимошенко готові підтримати 21% тих, хто визначився з вибором та мають намір взяти участь у голосуванні. В.Зеленського підтримують 11%, П.Порошенка – 10%, А.Гриценка – 10%, Ю.Бойка – 9%, О.Ляшка – 8%, С.Вакарчука – 6%, Є.Мураєва – 5%. Рейтинг інших кандидатів – менше 5%. За останні півроку помітне зростання рейтингу Ю.Тимошенко. Також на тлі зменшення рейтингів С.Вакарчука майже вдвічі зріс показник В.Зеленського. У свою чергу внаслідок появи у списку кандидатів Є.Мураєва значно зменшився рейтинг В.Рабіновича.

Ю.Тимошенко в лідерах електоральних симпатій в усіх макрорегіонах країни, за винятком Донбасу, де вона поступається Ю.Бойку.

Антирейтинг політиків очолює П.Порошенко – більше половини опитаних не проголосували б за нього за жодних обставин.

Кожен п’ятий виборець вірить в те, що наступним президентом стане Ю.Тимошенко. У перемогу П.Порошенка вірять 14% тих, хто має намір взяти участь у виборах. В те, що інші політики можуть зайняти найвищу державну посаду, вірять менше 4% опитаних. За останні півроку кількість тих, хто повірив у перемогу Ю.Тимошенко на президентських виборах зросла майже удвічі. Аналогічний показник П.Порошенка майже не змінився.

За результатами моделювання другого туру Ю.Тимошенко перемагає в усіх ймовірних електоральних парах. Натомість П.Порошенко програє усім можливим кандидатам на вихід у другий тур.

Значні шанси на потрапляння у парламент мають сім політичних сил. Лідером рейтингу залишається «Батьківщина», яку готові підтримати 22% опитаних, які вже визначилися і мають намір голосувати. Підтримка партії «Слуга народу» складає 11%, «Громадянської позиції» – 10%, «Опозиційного блоку» – 9%, БПП «Солідарність» – 8%, «Радикальної партії» – 7%, партії «Наші» Є.Мураєва – 5%. У піврічній динаміці помітне зростання популярності партій «Батьківщина», «Слуга народу» та «УКРОП». З появою політичного проекту Є.Мураєва «Наші» значно знизився рейтинг партії «За життя».

Страницы: 1 2

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  183681

  В Запорожской области избили 11-летнего ребенка

  Читать дальше →