Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

ТЕМА ТИЖНЯ. «Відродження» вимагає викликати Коболєва в Раду через недопущення Рахункової палати до аудиту «Нафтогазу»

Автор:   /  12.12.2018

Логотип_партії_'Відродження'    Депутатська група «Партія «Відродження» вимагає викликати в парламент для звіту голову правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва. Підставою для цього є відмова керівництва державної компанії-монополіста допустити до проведення аудиту своєї діяльності представників Рахункової палати.

Про це повідомив співголова депутатської групи «Партія «Відродження» Віктор Бондар.

mjdeegog6qlccsksptsqgxrqokyrdmha

На думку політика, «Нафтогазу» є що приховувати від уряду та парламенту, цим і можна пояснити недопущення аудиторів.

«Ми наполягаємо, щоб аудит «Нафтогазу» все-таки відбувся. Це компанія, яка грабує українців, яка виписує собі найвищі в Європі заробітні плати, премії такі, що керівникам нафтогазових підприємств в ЄС і не снилися. І вони ще дозволяють собі не допускати до перевірки представників Рахункової палати, які діють від імені Верховної Ради! Чому? Щоб аудитори не могли перевірити премії на 46 млн доларів, а це понад мільярд гривень, які вони собі виписали за виграш судової справи в російського «Газпрому»? Причому понад третину цих коштів будуть  виплачені керівнику «Нафтогазу» Андрію Коболєву та комерційному директору компанії Юрію Вітренку. На двох вони отримають 13,9 млн доларів преміальних. То в мене запитання: як на це реагує Верховна Рада та уряд?» – заявив Віктор Бондар.

Ще однією причиною, з якої керівництво «Нафтогазу України» блокує аудит, є, на думку народного депутата, небажання відкривати дані про формування ціни на газ для українців та її економічно обґрунтований рівень.

«Вартість газу українського видобутку щонайменше втричі нижча за ту, за якою нам пропонує купувати його уряд. А тим часом 76% пенсіонерів в Україні отримують пенсію меншу, ніж сума платіжки за комунальні послуги взимку. Це неприпустимо! Тому ми вкотре вимагаємо поставити на голосування проект постанови №9252, розроблений народними депутатами групи «Партія «Відродження», – щодо проведення аудиту тарифів на комунальні послуги та запровадження мораторію на підвищення тарифів у найближчі два роки», – закликав Віктор Бондар.

Він наголосив, що відзвітувати в парламенті мусять також представники Міненергетики та Мінсоцополітики.

«Ми вимагаємо заслухати кожного з них, щоб встановити, якою є реальна собівартість видобування газу та якими повинні бути економічно обґрунтовані тарифи. Тому потрібно викликати всіх цих керівників до Верховної Ради і виділити по одному дню для звіту кожного. Після цього приймемо рішення, звільняти чи залишати їх на роботі. Щоправда, так ми дві третини уряду звільнимо за тиждень», – заявив Віктор Бондар.

Нагадаємо, за інформацією голови Рахункової палати України Валерія Пацкана, «Нафтогаз» не допустив до перевірки фінансового стану компанії представників РП. Раніше депутатська група «Партія «Відродження» повідомила про те, що керівник «Нафтогазу України» Андрій Коболєв отримує найвищу зарплату серед топ-менеджерів нафтогазових компаній ЄС.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  388453865a55d8b61a1e0

  В Запорожье против водителя маршрутки, избившего пенсионера, возбуждено уголовное дело

  Читать дальше →