У Запорізькій області завершено осінню кампанію з вакцинації диких м’ясоїдних проти сказу.
У рамках масштабної кампанії з антирабічної пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин на території України, яка розпочалася у 2018 році, у жовтні-листопаді 2019 року в Запорізькій області осінню кампанію проведено в два етапи. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.
На першому етапі у жовтні угіддя західних районів (за винятком водойм і населених пунктів) були оброблені за допомогою малої авіації – розподіл вакцини проводився чотирма літаками АН-2.
На території східних районів Запорізької області, над якими заборонено польоти (зона NOTAM), наземний розподіл проводився у листопаді місяці. Були створені групи спеціалістів різних служб – ветеринарної медицини, УТМР, користувачів мисливських угідь, представників управління лісового та мисливського господарства, які проводили розкладання принад з вакциною. При цьому була застосована вакцина антирабічна для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин «Орісвак», яка створює стійкий імунітет проти сказу та є безпечною для людей та тварин.
Внаслідок цього в Запорізькій області епізоотична ситуація покращилася – якщо за 10 місяців 2018 року було виявлено 57 неблагополучних пунктів зі сказу тварин, то у 2019 удвічі менше – 28, а кількість хворих лисиць, основного джерела вірусу сказу, за цей період зменшилась у три рази (6 випадків).
Іншими словами, мільйони гривень витрачено на 18 скажених лисиць. Це при тому, що живу лисицю в природі мало хто із запоріжців бачив.
Ще на тему флори і фауни: У природы снова ЧП: возле Кирилловки гибнут птицы.
А також: Последствия отдыха запорожцев на природе: за сутки – 27 пожаров.