Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Культура  >  Текущая статья

Що там Стоунхендж! На Хортиці відкриті набагато древніші кам’яні культові споруди

Автор:   /  26.12.2017

630_360_1498753718-4876

Співробітники Національного заповідника «Хортиця» підготували до огляду ще один дуже древній культовий обєкт. Про це розповів портал Ukraine is.

Мова йде про святилище, що датується IV-ІІІ тисячоліттям до н.е. Співробітники Національного заповідника стверджують, що ця споруда з каміння була створена раніше, ніж всесвітньо відомий Стоунхендж.

Святилище на Хортиці, що представляє собою кілька кіл каменів з одним вищим каменем, знаходиться на території острова в районі балки Каракайка. Цей пам’ятник епохи бронзи було виявлено випадково кілька років тому співробітником заповідника Дмитром Никоненком і до сьогоднішнього дня він перебував у процесі музеєфікації.

За словами заввідділом Національного заповідника «Хортиця» Сергія Дударенка, що брав участь у відкритті нового об’єкта, на сьогодні на території острова Хортиці вченими відкритий цілий комплекс подібних святилищ.

«Воно старше, ніж Стоунхендж. В цілому комплекс цих святилищ – це елемент арійського сакрального простору. Такі святилища виявлені і в Корнуеллі у Великій Британії, і в Бретані у Франції, і на Кольському півострові. Концентрація подібних святилищ на острові Хортиця дає можливість говорити про те, що Хортиця могла бути сакральним центром, якщо можна так сказати – «Меккою епохи бронзи», – констатував Дударенко.

Згідно з офіційними даними Національного заповідника «Хортиця», на сьогодні найбільш цікавими з уже досліджених об’єктів-святилищ Хортиці є святилище-обсерваторія на висоті Брагарня, культовий комплекс близько балки Велика Молодняга, «Чорний камінь», що зберігається в Музеї історії запорізького козацтва і комплекс «Скіфський стан», що представляє собою кургани і збори кам’яних виробів – лапідарій.

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  3b82b6e2e9f62bcaac7bb7dfe0be9c18-wide-big

  Экс-глава Госпродпотребслужбы в Запорожской области восстановлен в должности

  Читать дальше →