Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Главное за сутки  >  Текущая статья

Запорізька «Книгарня Є» запрошує на презентацію книжки, лекцію з історії України і на майстер-клас із розмальовування писанки

Автор:   /  03.04.2018

140

4 квітня Презентація книжки Євгена Ліра «Підземні ріки течуть»

Книгарня «Є» та «Видавництво Жупанського» запрошують на презентацію книжки

Євгена Ліра «Підземні ріки течуть».

Початок – о 18.30. Модератор — Олесь Барліг.

«На початку збірки «Підземні ріки течуть» автор запалює свічку у темному підвалі – і замикає читача у ньому, лишаючи сам-на-сам з безликими картонними фігурами з порцеляновими головами. У кожної з восьми фігур є своя історія, своя тінь на пожовклій від часу стіні. Навіщо літнє подружжя прямує у самісіньке серце небезпечної зони Темряви? Що ховається за личиною гротескного «ми»? Як утекти від потойбічного птаха, якщо він оселився у твоїй голові? Хто переможе у протистоянні між Китом, Островом і Темрявою? Чи можна знайти Бога? І, зрештою, де не ходить смерть?

Низка символів, що проходить крізь усі частини книжки, поступово перетворюється на тло для прихованої, дев’ятої історії, де поєднуються всі події, всі сенси та натяки. І тоді вам буде що сказати чорній істоті з зубастою пащею, яка чекає наприкінці шляху.

Ці тексти химерні. Приховані знаки – підступні. Силуети за поворотом – жаскі. Зазвичай автор проводить гостей манівцями, підготовленими заздалегідь, аби зрештою розповісти свою історію. Що ж, не цього разу. Євген Лір випускає з підвалів своєї свідомості темних псів, самогубців, шукачів метафізичних істин і навіть художницю-криміналістку, аби ті сплелися у потойбічному танці навколо мерехтливої свічки – уяви свого читача – і змусили його віднайти свій шлях самотужки. Подорож світом цієї збірки небезпечна, але від цього ще захопливіша. Вісім оповідань, що увійшли до книжки, тісно пов’язані між собою символами, подіями та натяками. І якщо вам стане снаги поєднати знаки під правильним кутом, ви отримаєте дев’яту історію, приховану під опалим листям, – бо найцікавіше завжди приховане від очей.

Прислухайтесь. Чуєте? Підземні ріки течуть».

Вхід вільний.

5 квітня До 100 — річчя Української Революції. Лекція історика Юрія Щура «Весна 1918 року у боротьбі за Запоріжжя»

Книгарня «Є» та Запорізький науково-дослідний центр «Спадщина» запрошують на лекцію історика Юрія Щура «Весна 1918 року у боротьбі за Запоріжжя». Захід відбудеться 5 квітня. Початок – о 18:30.

«У квітні 1918 року, в Олександрівську, теперішньому Запоріжжі, фактично відбулося перше, неофіційне проголошення соборності українських земель. Тоді Запорозький Корпус збройних сил Центральної Ради та легіон Січових Стрільців одночасно звільнили місто від більшовиків і провели перший в історії модерної України об’єднаний військовий парад.

Де і як проходили перші бої між українськими військами і більшовиками в кінці 1917 року?

Як жило місто під час перебування в ньому Січових стрільців і бійців Кримської групи Армії УНР. Як і де відбувалося відродження українського суспільства «Просвіта»? Де проходив об’єднаний парад Запорізького корпусу і Січових стрільців і чому площа в старій частині міста носить назву Свободи? Про це і ще багато маловідомих, але цікавих фактів з історії міста тих часів ми дізнаємось під час лекції».

Юрій Щуркандидат історичних наук, дослідник українського національно-визвольного руху в Запоріжжі, директор Запорізького науково-дослідного центру «Спадщина».

Вхід вільний.

7 квітня Дитяча субота для дітей 6-9 років. Майстер-клас із розмальовування писанки фарбами.

Страницы: 1 2

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

52880653_418821915527358_2800494263844995072_n

Вспомним старый город: на международном аукционе продают редкое фото с видом запорожской церкви

Читать дальше →