Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Главное за сутки  >  Текущая статья

Скандал в запорізькому жіночому монастирі МП: настоятелька чкурнула, казна порожня

Автор:   /  05.12.2018

464871

 

Свято-Миколаївський жіночий монастир Московського патріархату, розташований у Запоріжжі, змушений був на певний час припинити громадську і благодійну діяльність після того, як у невідомому напрямку чкурнула його настоятелька.

Про скандал у запорізькому монастирі у Facebook повідомив місцевий блогер Віталій Горбенко, повідомляє сайт «Депо.Запоріжжя».

 

5(2)

 

За словами блогера, настоятелька жіночого монастиря ігуменя Клеопатра була звільнена з посади після того, як відмовилася сплачувати митрополиту запорізькому Луці збільшену «таксу» від прибутку монастиря — тридцять відсотків. Настоятелька начебто втекла з грошима монастиря і деяким церковним майном. Через це на певний час була заблокована благодійна діяльність монастиря.

Про скасування низки раніше запланованих заходів було повідомлено й на сторінці монастиря у Facebook із приміткою, що це сталося у зв’язку з «певними подіями».

 

3

 

У Запорізькій єпархії МП підтвердили, що настоятельку Клеопатру було звільнено.

«По ній було ухвалене адміністративне рішення єпархіальної ради і церковного суду через те, що вона не справлялася зі своїми обов’язками. На неї були скарги як з боку вірян, та і з боку монастирського духовенства. Замість неї монастир очолила більш досвідчена монахиня Хіонія», — повідомив завідувач канцелярією Запорізької єпархії, протоієреї Геннадій.

При цьому священик не зміг ані підтвердити, ані спростувати повідомлення про зникнення грошей та церковного майна. Інформацію ж про побори з монастиря назвав дурницею.

У свою чергу секретар Запорізької єпархії архімандрит Леонід підтвердив, що після того, як настоятелька самовільно залишила монастир, його казна виявилася порожньою. «Після скарг у монастирі працювала спеціальна комісія, яка виявила порушення у господарчій і адміністративній діяльності. Ігуменя Клеопатра не виконала низку благословень архієрея щодо представлення уставної документації. Казна була порожня», — прокоментував секретар єпархії. При цьому священик зазначив, що в єпархії ще не ухвалено рішення, чи звертатися з цього приводу до правоохоронних органів, адже «доказова база є недостатньою»

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  Знімок-екрана-2021-07-01-170429-1-2-1-1-1-1-1-2-1-1-1-1-1-1-1-1-1

  Covid-19: в Запорожской области — 126 603 заболевших, 542 за сутки, 18 умерли

  Читать дальше →