Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

Запорожцу, воевавшему в УПА, присвоено звание Героя Украины (фото)

Автор:   /  06.01.2019

Symchych-4

 

Легендарный Мирослав Симчич (псевдо «Кривонос»), чья сотня в бою под Космачем (ныне — Косовский район Ивано-Франковской области) в 1945 года уничтоживший не менее 400 солдатов и офицеров НКВД, спешивших на подмогу своим «коллегам».

 

Symchych-2

 

«…Сили УПА вийшли з Космача та дали можливість частинам НКВД увійти до села. Згодом партизани оточили Космач. Бій тривав три доби без перерви. Вистрілявши весь запас своєї амуніції, частини НКВД подали радіограму в Станіслав до штабу дивізії, щоб їм давали підкріплення, бо вже вони не мають чим захищатись і от-от капітулюють. Радіограму перехопила українська розвідка. Командування УПА вирішило не допустити допомоги.

Поки основні повстанські сили зводили запеклі бої в Космачі, кілька сотень стало заставами на підступах до села зустрічати останні резерви дивізії НКВДистів. Березунам прийшов наказ відійти до потоку Рушір на засідку: дорогу з Яблунова до Космача випало перекрити їм. Новий сотенний Юрко, якого командування УПА призначило замість Мороза, не знав місцевості, тому доручив керувати боєм досвідченому Кривоносові.

Місцевість була ідеальною для удару. Повстанці розташувались на схилах над дорогою у підкову, замаскувались у снігу.

Колона НКВД з’явилася зранку: 12 вантажівок-студебекерів (за іншими даними — понад 15), тісно напханих солдатами, і одна легкова автомашина зупинилися перед щойно розібраним повстанцями мостом. Усі були на видноті. За 2,5 години знищили майже всіх — 405 солдатів та офіцерів НКВД. Існує версія, що в цьому бою загинув командир дивізії генерал-майор Микола Дергачов. У документах він згадується як підполковник. Більшовики, начебто, щоб применшити і приховати масштаби втрат у тій операції, заднім числом понизили його у званні», сообщает «Википедия».

5 января легендарному «Кривоносу» исполнилось 95 лет. Долгое время после освобождения из советских лагерей (в которых провёл более тридцати лет) Мирослав Васильевич проживал в Запорожье. Сейчас он переехал на малую родину — в Коломыю Ивано-Франковской области.

Напомним, в Запорожье 5 января неизвестные вандалы облили краской новый мурал, посвященный украинским защитникам.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  Вагон_поезда_№71-72_«Запорожье»

  Из Запорожья запускает популярный ж/д маршрут до Киева

  Читать дальше →