Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

В Запорожье мэрия одарила «нужную» газету двумя миллионами гривен — себя рекламирует

Автор:   /  08.09.2020

regnum_picture_1455530437136598_normal

Запорожская мэрия с начала 2020 года заплатила газете «Запорозька Січ» почти два миллиона гривен за «рекламные услуги».

1,55 миллиона гривен «Січ» получила еще в начале 2020 года. Видимость проведения тендера на 304 тысячи гривен была «разыграна» в начале сентября-2020, сообщает сайт zr.zp.ua.

В останні два тижні в центрі Запоріжжя активно роздають газету «Запорозька Січ». Вона повністю присвячена досягненням міської влади під керівництвом Володимира Буряка. Сторінки газети рясніють фотознімками з мером. Оголошений тираж номерів, що роздаються безкоштовно, складає 100 000 примірників.

Одариваемая заказами газета — частная. Логично предположить, что главная задача «частника» — получить прибыль. Но как ее получить, когда издание раздается бесплатно?

Безкоштовна роздача примірників навряд чи поліпшує стан газети. Але при цьому варто знати, що «Запорозька Січ» фактично продовжує існувати за бюджетний кошт, а її керівниця пов’язана з колишньою радницею Володимира Буряка, а нині власницею розкішного салону краси в центрі міста Наталею Зайченко. Наразі роздача газети дуже схожа на агітацію за бюджетний кошт.

Газета стала частной в 2018 году — во исполнение закона о разгосударствлении СМИ. Закон, как и следовало ожидать, выполнили для галочки, поставив у руля издания «нужных» людей.

У 2018 році, відповідно до закону про роздержавлення ЗМІ, Запорізька міська рада перестала бути власником газети. Її бенефіціаром спочатку став редактор Володимир Рибальченко, а 2019 року Анастасія Богданова.

Кроме Запорожской мэрии (и иногда Запорожской «атомки») желающих давать рекламу в «Запорозькій Січі» считай что нет. Выходит, что частное издание содержат из карманов налогоплательщиков.

Окрім мерії в «Запорозькій Січі» рекламу майже ніхто не замовляє. Запорізька АЕС останні три роки раз на рік робить в газеті замовлення на 140 тисяч гривень. Сума інших замовлень, не пов’язаних з мерією, не перевищує 60 тисяч гривень.

Ниже — полный список управлений и департаментов Запорожского горсовета, которые заказывали рекламу в указанной газете. Управление экологии, к примеру, заплатило за рекламу… почти три процента своего годового бюджета.

Безпосередньо цього року виконавчий комітет міськради замовив газеті публікацій на 174 тисячі гривень. Підрозділами мерії, що також віддали гроші, стали інспекція з благоустрою (303,8 тисяч гривень та 97 тисяч гривень), управління транспорту (358 тисяч гривень),  департамент фінансової та бюджетної політики (98,7 тисяч гривень), департамент комунальної власності (389 тисяч гривень), департамент архітектури (198 тисяч гривень) та управління екології (192 тисяч гривень). Останнє має загальний бюджет на 2020 рік всього близько 7 мільйонів гривень та посідає останнє місце серед підрозділів мерії за видатками. До«Запорозької Січі» цей департамент перевів 3% свого річного бюджету.

Крім того, кошти переказувало КП “Водоканал” (42 тисячі гривень) та концерн “Міські теплові мережі” (49,9 тисяч гривень).

Соперничать на тендерах с «Запорозькою Січчю» невозможно — например, из-за пункта в требованиях к участникам, в которых сказано, что СМИ должно выходить два раза в неделю на протяжении минимум двадцати лет.

Еще немного о владельцах «Запорозької Січі».

Власниця газети Анастасія Богданова є також директоркою фірми «Група Персона», що між тим вказала своїм видом діяльності видання газет. Ця фірма належить Наталії Зайченко – колишній продюсерці та телеведучій запоріжсталівського телеканалу «ТВ-5», згодом радниці мера Володимира Буряка, згодом власниці салону краси в центрі міста. Однойменний салон Persona облаштовано у приміщенні почтового відділення на бульварі Шевченко. Заклад у 2019 році відкрила Маша Єфросініна.

Читайте также:

Запорожскому «Металлургу» мэрия пожаловала конюшню и пристройку к бане

Запорожская мэрия на День города планирует потратить четыре миллиона гривен

В Запорожье коммунальный «Телеканал Z» объявил четыре тендера на четыре миллиона гривен — техника очень нужна

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  adcbbb366413f4e73672dd7268386c96

  На острове Хортица впервые за полвека появились бобры (фото)

  Читать дальше →