Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

Викриття корупції навколо запорізького аеропорту вийшло на завершальну стадію

Автор:   /  11.06.2021

zaporozhie_new_terminal_almost_ready1

Мати висококласний аеропорт, який би мав рівень європейського з відповідним сервісом та рівнем надання послуг з авіаперевезень — це візитна картка кожної області України. Для цього необхідне відповідне фінансування на його розвиток щодо заміни застарілого обладнання, реконструкцію будівель, впровадження новітніх технологій, залучення фахівців тощо.

В Запорізькій області здійснює свою діяльність КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя», який фінансується з місцевого бюджету та є структурним підрозділом Запорізької міськради. Враховуючи, що йдеться про суттєві виплати з місцевого бюджету на його утримання та розвиток, завжди знайдуться не зовсім чисті на руку чиновники, які будуть намагатись відкусити ласий шматок від громадського пирога, безсоромно залазячи в наші кишені. З метою забезпечення протиправної діяльності такi чиновники заручаються підтримкою високопосадовців обласного рівня та окремих представників правоохоронних органів. I залучають до «схем» підрядників та субпідрядників.

Як відомо, аеропорт Запоріжжя останні роки постійно оновлюється, оновлюється стара система інструментального заходу літаків на посадку та світлосигнальної системи, побудовано новий термінал та злітна полоса. Це все потребувало капітальних вкладень, але аеропорту без цього неможливо, щоб тримати відповідний статус. Вказані вище ділки зкористувались цією ситуацією та отримали великі статки шляхом маніпулювання умовами тендерних закупівель, лобіювання інтересів підконтрольних суб’єктів господарювання – підрядників.

Яскравим прикладом може слугувати ситуація з розкраданням коштів, виділених на реконструкцію інфраструктури КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя», шляхом використання під час електронних торгів з придбання новітньої системи інструментального заходу літаків на посадку (ILS/DME), виробництва компанії «Thales» (Німеччина) невідповідних документів з недостовірною інформацією про якість, вартість обладнання та комплектуючих до нього, наданих робіт (послуг) з його монтажу, введенню в експлуатацію та налаштування.

Так, ще у 2019 році запорізькими правоохоронцями порушено кримінальне провадження за ч. 3 ст. 191 КК України.

Відомо, що під час придбання та монтажу системи заходу літаків підрядник повинен був відвантажити на адресу аеропорту 21 антену КРМ (курсового радіомаяка) та 23 щогла (п’єдестала) для підняття даної антенної системи. Замість цього було відвантажено та налаштовано 13 антен КРМ та 15 щоглів для їх підняття, але кошти було сплачено за 21 антену, 23 щогла та з невідомої причини посадовцями аеропорту було додатково придбано ще 15 щоглів для нібито доукомплектування системи заходу літаків на посадку. Все це призвело до «дерибану» декількох мільйонів гривен.

Не виключено, що мали місце вказівки зверху — від мера міста Запоріжжя Володимира Буряка та колишнього першого заступника Сергія Мішка. Мер Запоріжжя завжди пишався будівництвом нового терміналу аеропорту та оновленням системи посадки, світлосигнальної системи тощо. Курирував даний об’єкт будівництва та реконструкції на той час Сергій Мішок.

Також можна припустити, що частина «нечистих» грошей осіла в руках мера та його колишнього першого заступника.

Громада міста давно чекала результатів та конкретних «посадок» за вчиненні злочини, а особливо за розкрадання бюджетних коштiв. Наразі досудове слідство у кримінальному провадженні на завершальному етапі. Як стало відомо, сьогодні працівниками слідчого управління ГУНП в Запорізькій області за оперативним супроводженням УСР в Запорізькій області та процесуальним керівництвом Шевченківської окружної прокуратури м. Запоріжжя, повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 191 КК України колишньому директору КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» та діючому головному інженеру аеропорту. Після встановлення повного кола підозрюваних матеріали кримінального провадження будуть спрямовані до суду, де і буде вирішуватись подальша доля підсудних.

Дуже цікаво: чи якимсь чином будуть відповідати означені вище Мішок та Буряк?

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  semka-kvadrokoptera

  Съемка с квадрокоптера — новый вид искусства

  Читать дальше →