Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

ТЕМА ТИЖНЯ. Володимир Пилипенко: Україні потрібен власний шлях, заснований на стратегії економічного прагматизму

Автор:   /  14.12.2017

   RU6_7362-1024x682

Якщо думати про майбутнє України, потрібно розуміти: створюватимуть його не європейці і не американці, а лише ми самі. Але поки що ми спостерігаємо зворотну картину: жахливу за своїми масштабами трудову міграцію українців – причому людей найактивніших, відповідальних, мислячих. Незбагненна бездіяльність влади в цьому питанні відверто лякає, демонструє її байдужість до майбутнього країни. Чому на тлі всебічної підтримки світової спільноти, нинішніх обіцянок можновладців домогтися високої якості життя, що відповідає європейським стандартам, українці тікають з країни? Відповідь проста: народ зневірився, втратив надії, не бачить виходу з історичного глухого кута і шукає для себе можливості будувати своє майбутнє поза Україною.

   Чи можна змінити таку ситуацію і як це зробити, говоримо в інтерв’ю з першим заступником голови партії «Відродження» Володимиром Пилипенком.

   – Володимире Пилиповичу, на вашу думку, що сьогодні потрібно змінити в країні, щоб припинити відтік людей з України, і чи працює над цим український уряд?

– Нашій країні потрібна стратегія здорового глузду: спочатку економіка, а потім добробут. Нам не можна сліпо копіювати чужі сторінки історії, натомість необхідно формувати власний шлях розвитку. І суть такого підходу можна коротко сформулювати в двох словах: Україні потрібна ідеологія «економічного прагматизму».

   – А як же курс на зближення з ЄС?

– Підхід «економічного прагматизму» аж ніяк не заважає зближенню з ЄС, однак наша партія наполягає на тому, що таке зближення не повинно завдавати шкоди Україні. Нам потрібно принципово відстоювати позиції, вигідні для економіки нашої країни. І нам не варто соромитися сказати Європі ні, якщо це суперечить українським національним інтересам.

Наведу як приклад скасування мита на експорт лісу-кругляка. ЄС відкрито вимагає від України скасувати мито, в обмін на це обіцяють виділення макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро – тобто кредиту! Та кому це вигідно? Точно не Україні. Європейці не приховують, що хочуть отримувати дешеву, якісну сировину-деревину з нашої країни, і навіть, можна сказати, шантажують нас у цьому питанні. Хоча, наприклад, Румунія, яка є членом Євросоюзу, теж могла б постачати ліс-кругляк до країн ЄС. Але там існує заборона на вирубку лісів, і її порушення прирівнюється до загрози національної безпеки – такий закон був ухвалений у Румунії 2016 року. А від України вимагають скасування мита. На мою думку, це щонайменше несправедливо. Тільки завдяки позиції парламенту заборону на вивіз лісу-кругляка поки вдається зберегти.

   – Чи можуть такі розбіжності зіпсувати відносини між Україною і Європою?

– Навпаки, така принципова позиція скоріше змусить ЄС поважати нашу країну. Звичайно, ми вдячні нашим європейським партнерам за підтримку України в питанні відновлення миру і територіальної цілісності. Але, гадаю, ми повинні розмежовувати питання безпеки і питання економіки. Якщо говорити про перспективи відносин між Україною і країнами ЄС, нагадаю заяви багатьох європейських політиків про те, що, мовляв, у найближчі 25 років нас ніхто в Європі як члена спілки не чекає.

Тому ми повинні будувати свою політику відродження країни на тверезому розрахунку і раціональних оцінках. Європейські держави тому й добилася високих стандартів життя, що всі стратегічні рішення приймають обдумано і, як то кажуть, «з калькулятором у руках». Це єдино правильний і результативний спосіб мислення для сучасного світу. Допоки не буде відновлена українська економіка, рівень добробуту народу ніяк не зможе підвищитися. А пенсії і зарплати не наблизяться до європейських.

Наша партія є прихильницею власного шляху виходу України з кризи і відродження її як сучасної економічно розвиненої держави. Ми – прибічники економічного націоналізму, економічного прагматизму і здорового глузду.

   – Наскільки добре працює економічний блок українського уряду? Як би ви оцінили роботу нинішньої влади в цьому питанні?

– На жаль, сьогодні уряд взагалі не приділяє уваги розвитку економіки. За три роки ми не побачили ні програми підтримки українських виробників, ні програми по боротьбі з безробіттям. Ось не так давно парламент голосував за Бюджет на 2018 рік. Якщо ми проаналізуємо державний кошторис на наступний рік, який нам запропонував Кабінет міністрів, то побачимо, що з вектору розвитку країни практично випала промисловість, випала підтримка вітчизняного виробництва, випали питання створення нових робочих місць. Бюджет орієнтований виключно на підвищення фінансового забезпечення правоохоронців і вирішує лише деякі соціальні проблеми. Тому ми вкотре закликали Кабмін у 2018 році розробити спеціальну державну програму підтримки вітчизняних виробників.

Якщо говорити глобально, то нинішня політика української влади з набирання та «проїдання» усе нових і нових кредитів від міжнародних донорів призводить тільки до одного – до зростання боргів і скорочення соціальних зобов’язань держави перед людьми. Так само, як і реалізований у нас сьогодні шлях формування з України аграрного сировинного придатка країн «золотого мільярда» є тупиковим. Після «вимивання» усіх наших природних і людських ресурсів для України не залишиться перспектив розвитку і шансу зберегти свою цілісність. Без потужної економіки, без власного військово-промислового комплексу, без розвитку науки і наукомістких галузей, без виходу на світові ринки з високотехнологічною та конкурентоспроможною продукцією неможлива сильна незалежна країна з боєздатною армією, з успішною соціальною політикою.

Страницы: 1 2

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  nark_4

  В Запорожье «перехватили» посылку с психотропами стоимостью в полмиллиона гривен (фото)

  Читать дальше →