Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Конкретно  >  Текущая статья

Чи варто вчитися на магістра

Автор:   /  16.01.2020

22

Це питання актуальне для багатьох українських студентів — коли настає необхідність вирішувати, чи продовжувати навчання в університеті, багато хто вже має роботу, або перспективи відкриття власної справи, чи має якісь інші плани. Дехто вважає, що продовжувати навчання можна буде заочно чи іншим чином пристосовуючи його до активного ритму життя, дехто взагалі не приходить на заняття та вирішує замовити магістерську роботу в професійних виконавців. Але все ж таки, чи насправді так необхідно мати статус магістра?

Чим магістр відрізняється від бакалавра Перше, що слід знати усім українським студентам, батькам та роботодавцям — це те, в чому виражається різниця між освітою бакалавра та магістра. Так, дуже розповсюдженим міфом є те, що бакалавр — це неповна вища освіта. Але достатньо прочитати український закон “Про вищу освіту”, щоб зрозуміти істину. З точки зору законодавців, бакалавріат — це повноцінна повна вища освіта, що дає усі необхідні для практичного працевлаштування навички, а значить — людина, яка її отримала, може спокійно працювати в більшості сфер діяльності, де необхідні спеціалісти її профілю.

Але все ж таки, статус магістру надає деякі переваги. Так, законодавство прямо передбачає його необхідність для зайняття деяких позицій на державній службі. Статус магістру стане у нагоді, якщо студент схоче працювати у сфері, що пов’язана за науковою чи просвітницькою діяльністю. Деякі роботодавці теж більш охоче приймають на роботу саме магістрів, а не бакалаврів. Слід зазначити, що піти до аспірантури та здобувати інші наукові ступені в деяких випадках теж можливо тільки за умови наявності звання магістру в обраній сфері діяльності.

Але кількість бюджетних місць на освіту до рівня магістру — набагато менша, при більшій вартості навчання протягом здобуття цього ступеню. Як і складність фінальної дипломної магістерської роботи, яка має бути написаною студентом. Якщо робота бакалавра може бути суто формальністю, магістерська робота вже потребує більш глибинного рівня знань у обраному предметі, та має мати хоч якусь реальну наукову цінність.

Саме тому кожен студент має сам вирішати, що буде кращим для нього. Деякі вважають, що марнувати рік чи більше життя, коли є можливість самореалізації в професії — це занадто. Іншим же статус магістра вкрай необхідний, щоб подолати суто формальні для працевлаштування. Треті — вважають за необхідне отримати більше знань та займатися науковою діяльністю.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  248774

  Выборы-2020: в селе Пологовского района назначили третий тур выборов — с депутатом определяются

  Читать дальше →