Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

Не розумій державна мова! Губернатор ЗапОДА Бриль у «Фейсбуці» привітав Президента з Днем народження. І з грубими помилками

Автор:   /  26.09.2017

брылятинка1

 

Сьогодні — святечко такеє — свій п’ятдесят другий рік народження відзначає Президент України Петро Порошенко. Привітати пана Порошенка вирішив і губернатор Запорізької області Костянтин Бриль. Вийшло дешево, казенно, із узагальненнями, яки властиві епістолярному жанру часів «совєтів». А патоки стільки, що очі злипаються. Осьдечки текст.

 

Бриль та Порох

 

З приводу прочитаного — відчуття такі, наче із черговим орденом «Героя Радянського Союзу» вітають Брєжнєва. «Ви дуже мудра та справедлива людина», «Саме під Вашим керівництвом», «За Вами Україна».

«Запорізький край вітає учасників соціалістичних змагань» — якщо коротко.

Тепер — щодо помилок. Шановний Костянтине Івановичу! Ваше нехтування кличним відмінком вже достатньо довгий проміжок часу вельми муляє очі. Адже відмінків українська мова налічує сім (власне, кличний — і є сьомий), на відміну від російської, де їх шість.

Отож «Пане Головнокомандувачу», «Петре Олексійовичу». Так-так, «Головнокомандувач» пишеться з великої літери. А «півдороги» пишуться разом — правопис, мать його перемать (слова з пів-, напів-, полу- пишуться разом)!

І не «дорогою реформ», а «шляхом реформ».

А «пане Головнокомандувачу українських військ» кочне необхідно «відокремити» від іншого тексту у реченні комами.

Загалом, це все — якщо не занурюватись занадто глибоко, аж до першого курсу філологічного факультету.

І, будь ласка, не треба узагальнень. Що оце за «ми, українці, пишаємось тим, що Ви очолюєте нашу державу»? Або «Запорізький край вітає Вас разом зі всією Україною».

Впевнені, що далеко не всі українці загалом та запоріжці зокрема поділяють вашу радість від вищезазначеної події.

Та й у цивілізованій Європі, де ви, на відміну від пересічних українців, буваєте частіше (ба, навіть частіше, ніж вам дозволяє заробітна платня), громадяни не дуже переймаються іменинами «підконтрольних» чиновників. Тому що у них посадова особоа — це менеджер-найманець, якого вони утримують за власні кошти, і можуть у будь-який час дати цьому менеджеру копняка — якщо він виконує свої обов’язки гірше, ніж громадяни очікували.

А за оцей шахер-махер із піленгасом, що призвів до екологічної катастрофи, керівник абстрактного швецарського кантону — чи навіть польського воєводства — вилетів би зі своєї посади. як корок з пляшки.

І якщо вже у канадах-німеччинах святкують День народження якогось бургомістра — то це вияв справжньої народної любові.

А не генетично успадкованого холуйства, як в Україні.

І вчіть трохи граматику з орфографією. Навіть журналісти мають право помилятися, але не чиновник найвищого обласного рангу!

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  Знімок-екрана-2021-07-01-170429-1-2-1-1-1-1-1-2-1-1-1-1-1

  Covid-19: в Запорожской области — 110 853 заболевших, 434 за сутки, семеро умерли

  Читать дальше →