Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Главное за сутки  >  Текущая статья

Под Запорожьем энтузиасты восстанавливают школьную обсерваторию (фото)

Автор:   /  27.01.2020

83109665_2720671268160380_2196845337765740544_n

Башня-обсерватория, построенная в 1882 году, обветшала и рассыпается. Чтобы «полезная площадь» не простаивала, в памятке архитектуры сейчас хранят уголь для местной школы.

Башня находится в селе Веселянка Запорожского района. Ее строитель — Иван Канкрин, известный меценат, почетный гражданин Александровска.

26 января благодаря неравнодушным людям прошел первый этап реставрации. Также был укреплен кирпич на крыше. В планах — создание обсерватории, которую мог бы посетить каждый желающий.

«Рочків так 150 тому, жив собі Іван Канкрин, землевласник, губернатор бесарабський та державний діяч. Займав високі посади та був почесним громадянином міста Олександрівськ. Став одним із засновників та меценатом Олександрівського механіко-технічного училища (сучасний ЗНТУ). У своїй рідній Веселянці, побудував школу для дітей робітників, і уявіть собі, справжню обсерваторію! Обсерваторія, мабуть чи не єдина у нас в області (а може й в країні?).

Шкільна обсерваторія працювала аж до кінця 80-х років 20 століття, а потім, перестала використовуватися за призначенням, телескоп було втрачено. Сьогодні в приміщенні обсерваторії зберігають ВУГІЛЛЯ! для школи. Будівля руйнується…

Все це потребує фінансової підтримки та робочих рук. Та уявіть собі тільки, який крутий туристичний об’єкт ми можемо створити разом з вами!

Виїхати за місто, відпочити на березі річки, поїсти екологічних фруктів та овочів (а, доречі, у Веселянці жителі вирощують найсмачніші домашні томати та зелень!), а ще й ввечорі подивитись через справжній телескоп на зорі! Особисто я дуже люблю такі проекти. А як цікаво буде дітям! І від міста всього 15 кілометрів! Тож, дістатися зручно і легко.

Що потрібно? Допомога у реконструкції та фінансова підтримка. Збережемо нашу культурну спадщину разом з вами. Не словом, а ділом!»

В Запорожье спасением архитектурных памяток занимается краевед Роман Акбаш. Он же выявляет в городе различные «архитектурные» непотребства.

До этого Запорожье несколько дней наблюдала за историей с «побеленным» домом, который находится в Вознесеновском районе, на перекрестке Соборный-Сталеваров.

Еще раньше запорожской общественности пришлось выдержать «сражение за башню» — речь идет о столетней водонапорной башне в Шевченковском районе, которую застройщик, выкупивший землю под торговый центр, хотел снести.

Тарас Василенко

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  cropped-Voennosluzhashhij-nasilnik (1)

  В Запорожье нацгвардейца-насильника посадили на шесть лет

  Читать дальше →