Загрузка..
Вы здесь:  Главная  >  Рубрики  >  Власть  >  Текущая статья

Мэра Запорожья и главу облсовета официально назвали «врагами прессы»

Автор:   /  29.04.2021

123-42-620x400

Мэр Запорожья Владимир Буряк и народный депутат Украины от «Слуги народа» Никита Потураев возглавили антирейтинг «Враги прессы»-2021. Среди региональных антилидеров — и глава Запорожского облсовета Елена Жук.

Об этом на своей странице в соцсетях сообщил глава Национального союза журналистов Украины (НСЖУ) Сергей Томиленко.

Десятеро посадовців, політиків та підприємців увійшли до цьогорічного антирейтингу «Вороги преси», який затвердила Національна спілка журналістів України. Антирейтинг на національному рівні очолив народний депутат Микита Потураєв за адвокатування законопроекту «Про медіа» та «ігнорування зауважень журналістської спільноти до законодавчих ініціатив». П’ятірку регіонального списку «Ворогів преси» очолив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк через закритість міської влади від журналістів, яка призвела до публічних протестів працівників ЗМІ.

В НСЖУ полагают, что публичное осуждение поможет охладить пыл «врагов прессы» — тем более, что акция проводится накануне Всемирного дня свободы слова (отмечается 3 мая).

«Вороги преси» – це ті, хто прагне зменшити роль і вплив окремих журналістів та ЗМІ в цілому на суспільні процеси, використовуючи при цьому будь-які способи: тиск, цензуру, погрози, залякування, блокування, обмеження доступу на події, репресивне законодавство, Політики чи представники бізнесу можуть пишатися своєю владою і хвалитися статками, а при цьому увійти в історію як вороги свободи слова та журналістів», — говорит Сергей ТОмиленко.

На «национальном уровне» врагами прессы также назвали главу Нацсовета по вопросам телевидения и радивещания Ольгу Герасимьюк и народного депутата Илью Киву (ОПЗЖ).

Серед цьогорічних «Ворогів преси» на національному рівні також: голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк (регулятор звинувачується у політичній залежності та вибірковому застосуванні повноважень), російсько-український бізнесмен Павло Фукс (намагається збанкрутувати ЗМІ, які публікують матеріали проти нього, зокрема, видання «Обозреватель»), адвокат Павло Барбул (ініціював кримінальне провадження, в забезпечення якого Печерський суд зобов’язав інтернет-провайдерів заблокувати доступ до більш ніж 12 інтернет-сайтів, зокрема, видання «Главком» та «Апостроф») та нардеп Ілля Кива (за хамство та погрози на адресу журналістів).

Среди региональных антилидеров — также глава Запорожского облсовета Елена Жук и начальник юридического управления Запорожского облсовета Егор Мороз.

На регіональному рівні до «Ворогів преси» віднесено за ліквідацію єдиної україномовної обласної газети «Запорізька правда» голову Запорізької облради Олену Жук та начальника юридичного управління Запорізької обласної ради Єгора Мороза, міського голову Тростянця на Сумщині Юрія Бову (тиск на комунальну ТРК) та Печенізького селищного голови на Харківщині Олександра Гусарова (тиск на газету «Печенізький край»).

Детали обещают опубликовать 30 апреля.

Читайте также:

Быстрый выход Запорожской области из локдауна возможен, если на праздники соблюдать карантин — глава ОГА

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VKEmail this to someone
 • Добавить комментарий

  Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

  ЧИТАТЬ ЕЩЕ...

  Знімок екрана 2021-12-06 184949

  В Запорожье уволился еще один чиновник из «команды Буряка» — директор МФК «Металлург»

  Читать дальше →